ورد پرس چیست 

💡  💡 💡  💡 ➡ 

 

ورد پرس یک سیستم مدیریت محتوای (CMS) متن‌باز تحت وب و رایگان هست، شما با این نرم‌افزار مدیریت محتوا می توانید محتوا و مطالب سایتتان را به‌راحتی مدیریت کنید.
مهارت برنامه‌ نویسی از مواردی است که افراد فکر می کنند بدون داشتن این مهارت قادر نیستند فعالیتی در اینترنت داشته باشند اما سیستم مدیریت محتوا این امکان را به افراد داده است که بدون نیاز به پیش‌ زمینه ای در مورد برنامه نویسی بتوانند به‌آسانی کسب‌وکار اینترنتی خود را راه بیندازند، البته این سیستم برای افرادی که قابلیت برنامه‌نویسی نیز دارند مناسب است و کاربران می توانند با کد نویسی هرگونه شخصی سازی را در وب سایت خود انجام دهند و صاحب یک وب‌سایت حرفه‌ای شوند.

با استفاده از ورد پرس می توان گونه های مختلفی از وب سایت را بسازیم.

ورد پرس شامل تعداد زیادی قالب های متنوع و پوسته های ورد پرسی است همچنین افزونه‌ های ورد پرس به شما کمک می‌کند تا بخش‌ های مختلفی را به سایت خود اضافه کنید.

ورد پرس با زبان PHP برنامه‌نویسی شده و شما می‌توانید با آن انواع سایتهای وبلاگی، شخصی، فروشگاهی، شرکتی و هر نوع سایت دیگری را راه‌اندازی کنید.

ورد پرس یک نرم‌افزار ارائه محتوا به‌صورت متن‌باز است که بر اساس سادگی در کارکرد و سرعت و تجربه کاربری عالی متمرکزشده است. ورد پرس با یک جامعه فعال و قلبی متن‌باز شروع به کارکرده و می‌تواند به شما کمک کند یک وب‌سایت عالی راه‌اندازی کنید…

از دیگر ویژگی‌های ورد پرس می‌توپیم بهمنبع باز بودن آن اشاره‌کنیم یعنی اینکه این سیستم به شما منابع رایگانی را ارائه می کند درواقع شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای می‌توانید به‌طور کامل از منابع ورد پرس استفاده کنید.

 

  بازار کار وردپرس 

💡  💡 💡  💡 ➡ 

 

طراحی سایت یکی از مشاغلی است که در سال‌های اخیر به علت درآمدزایی بالا، موردتوجه افراد زیادی قرارگرفته است. 

طراحان سایت به دودسته تقسیم می‌شوند:یک دسته برنامه‌نویس‌ها هستند که با کد نویسی، سایت موردنظر را طراحی می‌کنند؛ اما با توجه به‌دشواری یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی، امروزه شغل طراحی سایت با ورد پرس موردتوجه بیشتری قرارگرفته است. چراکه بدون نیاز به هیچ‌گونه کد نویسی می‌توان یک سایت ایده آل طراحی کرد و درآمد زیادی از آن به دست آورد. 

ورد پرس ابزاری است که به کمک آن می‌توان انواع سایت‌های فروشگاهی، شرکتی، آموزشی، خبری، شخصی و … را طراحی و راه‌اندازی کرد. با اتمام دوره بازاریابی سنتی و تغییر رویکردهای این حوزه، بیشتر افراد برای گسترش و توسعه کسب‌وکار خود، به طراحی سایت نیاز دارند. چراکه از این طریق به تعداد مشتریان بیشتری دست پیدا می‌کنند و درنتیجه درآمد بیشتری به دست خواهند آورد. در این میان، افرادی که تسلط کافی به سیستم مدیریت محتوای ورد پرس دارند، می‌توانند نیاز این افراد را برطرف کرده و درازای آن، دستمزد بالایی دریافت کنند.

به‌عنوان‌مثال اگر شخصی به وب‌سایت فروشگاهی نیاز داشته باشد و شما توانایی طراحی چنین سایتی را مطابق سلیقه مشتری داشته باشید، می‌توانید مشغول به انجام این کار شوید. ویژگی‌های ورد پرس امکان طراحی سایت‌های منحصربه‌فرد را فراهم کرده و با تسلط کامل بر قسمت‌های مختلف آن، می‌توان به‌طور کامل سایت را مدیریت کرد.

شغل طراحی سایت با ورد پرس چندان کار دشواری نیست و پس از به دست آوردن کمی تجربه، لازم نیست زمان زیادی به آن اختصاص دهید. چراکه با کمک قالب‌های استاندارد و آماده و افزودن افزونه ها، بسیاری از کارها برای شما ساده خواهند شد. درواقع طراحی و بهینه‌سازی سایت‌هایی که با استفاده از ورد پرس طراحی‌شده‌اند، نسبت به سایت‌هایی به کد نویسی شده‌اند، خیلی راحت‌تر است.

سایر مشاغل مربوط به ورد پرس

لازم به ذکر است که شغل طراحی سایت با ورد پرس تنها کاری نیست که با تسلط بر این سیستم مدیریت محتوا می‌توانید انجام دهید. درواقع امکان فعالیت در حوزه‌های زیر نیز وجود خواهد داشت:

  • پشتیبانی سایت‌های ورد پرسی
  • تأمین امنیت سایت‌های ورد پرسی
  • بهینه‌سازی و سئوی سایت‌های ورد پرسی

درصورتی‌که موفق به کسب مهارت‌های لازم شوید، امکان فعالیت به دو شکل استخدامی و فریلنسری وجود خواهد داشت. فریلنسرها افرادی هستند که پروژه‌های خود را از روش‌های مختلف به دست می‌آورند و متعهد می‌شوند که کار را درازای مبلغی مشخص، در زمان تعیین‌شده تحویل کارفرما بدهند. در این روش، فریلنسر می‌تواند هر زمان و هر مکانی کار خود را انجام دهد.

اما درروش استخدامی، شما باید با یک شرکت به‌طور رسمی قرارداد امضا کنید و تمام فعالیت‌های خود را زیر نظر مجموعه پیش ببرید. همچنین حقوق ثابتی برای شما در نظر گرفته می‌شود که درزمانی مشخص، به حسابتان واریز خواهد شد. انتخاب هر یک از این دو روش، به شرایط و علاقه شما بستگی دارد، اما امکان درآمدزایی از هر دو وجود دارد.